Жамоамиз Яқин Шарқ минтақалари билан экспорт дастурлари, савдони молиялаштириш ва ўзаро ҳисоб-китоблар соҳасида юридик шахслар билан ишлайдиган ихтисослашган банк учун лойиҳани амалга оширди. Вазифа, корпоратив инфратузилмани ҳимоя қилиш, халқаро хавфсизлик стандартларига мувофиқлигини таъминлаш ва заифликларни аниқлаш учун кириб бориш синовларини ўтказишдан иборат эди. Бу халқаро контрагентлар билан молиявий операциялар учун жуда муҳим.
Биз ахборот хавфсизлигини халқаро стандартларга (ISO 27001, NIST, GDPR  ва бошқалар) мувофиқлигини баҳолаш ва Kali Linux ва Metasploit каби илғор воситалардан фойдаланган ҳолда кириб бориш синовларини ўтказдик. Асосий эътибор халқаро ҳисоб-китоблар ва Яқин Шарқдаги контрагентлар билан ўзаро алоқалар учун муҳим бўлган тизимларга қаратилган эди.
Натижа, нафақат хавфларни таҳлил қилиш бўлди, балки ҳимояни кучайтириш бўйича тавсиялар, жумладан реал вақт режимида хавфсизликни кузатиш тизими ва такомиллаштирилган хавфсизлик протоколлари жорий этишни ҳам ўз ичига олди. Ушбу ўзгаришларнинг амалга оширилиши халқаро стандартларга 100% мувофиқликка эришиш ва ҳамкорлар ўртасида банкка бўлган ишончни ошириш имконини берди.
Банк DDoS, фишинг ва ижтимоий муҳандислик каби ташқи ҳужумларга чидамлилигини сезиларли даражада оширди. Бу хавфларни минималлаштириш ва хавфсизликни бузиш ҳодисасидан кейин тиклаш учун сарфланиши мумкин бўлган ресурсларни тежаш имконини берди.
Биз ахборот хавфсизлиги соҳасида етук тажрибага эгамиз ва таҳдидларни аниқлаш ва бартараф этиш учун энг самарали усулларни қўллаймиз. Бундай ёндашув мижозларимизга нафақат стандартларга мувофиқлик, балки эҳтимолий хавфлардан олдинроқда бўлишга ҳам ёрдам беради.
Лойиҳа халқаро миқёсда фаолият юритувчи банклар учун хавфсизликка комплекс ёндашувнинг муҳимлигини кўрсатди, у банклар ҳимояси ва кибертаҳдидлар оламидаги янгиликларга тайёрликни таъминлайди.

Аудит системы информационной безопасности банка
Наша команда реализовала проект для специализированного банка, работающего с юридическими лицами в сфере экспортных программ, торгового финансирования и взаиморасчетов с регионами Ближнего Востока. Задача заключалась в обеспечении защиты корпоративной инфраструктуры, соответствию международным стандартам безопасности и проведении тестирования на проникновение для выявления уязвимостей. Это критически важно для финансовых операций с международными контрагентами.
Мы провели оценку соответствия информационной безопасности международным стандартам (ISO 27001, NIST, GDPR и др.) и тестирование на проникновение с использованием передовых инструментов, таких как Kali Linux и Metasploit. Основное внимание было уделено системам, критичным для международных расчетов и взаимодействия с контрагентами на Ближнем Востоке.
Результатом стал не только анализ рисков, но и внедрение рекомендаций по усилению защиты, включая систему мониторинга безопасности в реальном времени и улучшенные протоколы безопасности. Внедрение этих изменений позволило достичь 100%-го соответствия международным стандартам и повысить доверие к банку среди партнеров.
Банк значительно повысил свою устойчивость к внешним атакам, таким как DDoS, фишинг и социальная инженерия. Это позволило минимизировать риски и сэкономить ресурсы, которые могли бы быть потрачены на восстановление после инцидентов с нарушением безопасности.
Мы обладаем глубокой экспертизой в области информационной безопасности и применяем лучшие практики для выявления и устранения угроз. Такой подход помогает нашим клиентам не просто соответствовать стандартам, но и опережать возможные риски.
Проект продемонстрировал важность комплексного подхода к безопасности для банков, работающих на международной арене, обеспечивая их защиту и готовность к новым вызовам в мире киберугроз.