Жамоамиз Яқин Шарқ минтақалари билан экспорт дастурлари, савдони молиялаштириш ва ўзаро ҳисоб-китоблар соҳасида юридик шахслар билан ишлайдиган ихтисослашган банк учун лойиҳани амалга оширди. Вазифа, корпоратив инфратузилмани ҳимоя қилиш, халқаро хавфсизлик стандартларига мувофиқлигини таъминлаш ва заифликларни аниқлаш учун кириб бориш синовларини ўтказишдан иборат эди. Бу халқаро контрагентлар билан молиявий операциялар учун жуда муҳим.
Биз ахборот хавфсизлигини халқаро стандартларга (ISO 27001, NIST, GDPR  ва бошқалар) мувофиқлигини баҳолаш ва Kali Linux ва Metasploit каби илғор воситалардан фойдаланган ҳолда кириб бориш синовларини ўтказдик. Асосий эътибор халқаро ҳисоб-китоблар ва Яқин Шарқдаги контрагентлар билан ўзаро алоқалар учун муҳим бўлган тизимларга қаратилган эди.
Натижа, нафақат хавфларни таҳлил қилиш бўлди, балки ҳимояни кучайтириш бўйича тавсиялар, жумладан реал вақт режимида хавфсизликни кузатиш тизими ва такомиллаштирилган хавфсизлик протоколлари жорий этишни ҳам ўз ичига олди. Ушбу ўзгаришларнинг амалга оширилиши халқаро стандартларга 100% мувофиқликка эришиш ва ҳамкорлар ўртасида банкка бўлган ишончни ошириш имконини берди.
Банк DDoS, фишинг ва ижтимоий муҳандислик каби ташқи ҳужумларга чидамлилигини сезиларли даражада оширди. Бу хавфларни минималлаштириш ва хавфсизликни бузиш ҳодисасидан кейин тиклаш учун сарфланиши мумкин бўлган ресурсларни тежаш имконини берди.
Биз ахборот хавфсизлиги соҳасида етук тажрибага эгамиз ва таҳдидларни аниқлаш ва бартараф этиш учун энг самарали усулларни қўллаймиз. Бундай ёндашув мижозларимизга нафақат стандартларга мувофиқлик, балки эҳтимолий хавфлардан олдинроқда бўлишга ҳам ёрдам беради.
Лойиҳа халқаро миқёсда фаолият юритувчи банклар учун хавфсизликка комплекс ёндашувнинг муҳимлигини кўрсатди, у банклар ҳимояси ва кибертаҳдидлар оламидаги янгиликларга тайёрликни таъминлайди.

Audit of the bank's information security system
Our team implemented a project for a specialized bank working with legal entities in export programs, trade finance and settlements with the Middle East regions. The challenge was to secure the corporate infrastructure, comply with international security standards and conduct penetration testing to identify vulnerabilities. This is critical for financial transactions with international counterparties.
We conducted information security compliance assessment to international standards (ISO 27001, NIST, GDPR, etc.) and penetration testing using advanced tools such as Kali Linux and Metasploit. The focus was on systems critical for international settlements and interaction with counterparties in the Middle East.
The result was not only a risk analysis, but also the implementation of recommendations to strengthen the defenses, including a real-time security monitoring system and improved security protocols. The implementation of these changes resulted in 100% compliance with international standards and increased confidence in the bank amongst partners.
The bank significantly improved its resilience to external attacks such as DDoS, phishing and social engineering. This allowed minimizing risks and saving resources that could have been spent on recovering from security incidents.
We have deep expertise in information security and apply best practices to identify and remediate threats. This approach helps our clients not just meet standards, but also stay ahead of potential risks.
The project demonstrated the importance of a comprehensive approach to security for banks operating on the international stage, ensuring their protection and preparedness for new challenges in the world of cyber threats.