Xolding uchun ATni rivojlantirish konsepsiyasini ishlab chiqish
10 mingga yaqin xodimga ega yirik xolding uchun AT-infratuzilmasini qurishga yondashuvlarni optimallashtirish va tizimlashtirishga qaratilgan loyiha muvaffaqiyatli amalga oshirildi. Ko‘p jihatdan ATga bog‘liq bo‘lmagan biznesning o‘ziga xos xususiyatlarini hisobga olgan holda, asosiy e’tibor xoldingning barcha darajasida AT jarayonlarining shaffofligi, boshqaruvchanligi va umumiy samaradorligini oshirishga qaratildi.
Loyiha doirasida jamoamiz o‘z oldiga uch yillik istiqbolga mo‘ljallangan, narx/sifatning optimal nisbatida maksimal foyda beruvchi, ATni rivojlantirish konsepsiyasini ishlab chiqish vazifasini qo‘ydi. Biz biznes ehtiyojlarini puxta o‘rgandik va bir nechta strategik konsepsiyalarni taklif qildik, ularning har biri AT-infratuzilmasini xoldingning real ehtiyojlariga moslashtirishni nazarda tutib, nafaqat joriy jarayonlarni yaxshilash, balki tashkilotni raqamli dunyodagi bo‘lajak muammolarga tayyorlash imkonini yaratadi.
Ekspertlarimiz asosiy AT-jarayonlarni rivojlantirish bo‘yicha batafsil tavsiyalar ishlab chiqdilar, bu esa ularning samaradorligi va biznes-maqsadlar bilan uyg‘unligini sezilarli darajada oshirish imkonini berdi. Ushbu konsepsiyalarni joriy etish natijasida xolding nafaqat AT-platformalarni boshqarishni yaxshilashga, balki kelajakda sohaning zamonaviy talab va muammolariga mos ravishda yanada keng ko‘lamli o‘zgarishlarga tayyorgarlik ko‘rishga muvaffaq bo‘ldi.

Разработка концепции развития ИТ для холдинга
Для крупного холдинга с персоналом около 10 тысяч человек был успешно реализован проект, направленный на оптимизацию и систематизацию подходов к построению ИТ-инфраструктуры. С учетом специфики бизнеса, который в значительной степени не зависит от ИТ, основным фокусом стало повышение прозрачности, управляемости и общей эффективности ИТ-процессов на всех уровнях холдинга.
В рамках проекта наша команда поставила перед собой задачу разработать концепцию развития ИТ на трехлетнюю перспективу, которая сочетала бы максимальную полезность при оптимальном соотношении цена/качество. Мы тщательно исследовали потребности бизнеса и предложили несколько стратегических концепций, каждая из которых предусматривала адаптацию ИТ-инфраструктуры под реальные потребности холдинга, позволяя не только улучшить текущие процессы, но и подготовить организацию к будущим вызовам в цифровом мире.
Наши эксперты проработали детальные рекомендации по развитию ключевых ИТ-процессов, что позволило значительно повысить их эффективность и согласованность с бизнес-целями. В результате внедрения этих концепций, холдинг смог не только улучшить управление ИТ-платформами, но и подготовиться к более масштабным преобразованиям в будущем, соответствуя современным требованиям и вызовам отрасли.